Siirry pääsisältöön (Paina Enter)
ISO-yhdistyksen jäsenkirje
-

Julkaistu , päivitetty

ISO-yhdistyksen jäsenkirje

ISO-yhdistyksen vuosikokous pidettiin huhtikuun 23. päivä, koronatilanteen vuoksi jo tutuiksi tulleiden Teams-etäyhteyksien avulla. Yhdistyksen puheenjohtajan tehtävässä valittiin jatkamaan hallintojohtaja Tuomo Meriläinen (Itä-Suomen yliopisto) ja varapuheenjohtajana hallintojohtaja Saara Tavi (Itä-Savon sairaanhoitopiirin ky Sosteri). Hallituksen kokoonpanossa (https://www.isonet.fi/iso-yhdistyksen-hallitus) uusina jäseninä aloittivat yliopettaja Pirjo Turunen (Savonia-ammattikorkeakoulu) ja Viola ry:n toiminnanjohtaja Sirkku Mehtola (Etelä-Savon sosiaali- ja terveysturva ry). Yhdistyksen sihteerin tehtävissä aloitti projektitutkija Tiina Ahonen (Itä-Suomen yliopisto). Onnea ja energisyyttä kaikille ISO-tehtäviin!

Lue tästä kevättervehdys ISO-yhdistyksen jäsenille (pdf)