Siirry pääsisältöön (Paina Enter)
ISO-yhdistyksen jäsenkirje
-

Julkaistu , päivitetty

ISO-yhdistyksen jäsenkirje

ISO-yhdistyksen vuosikokous pidettiin huhtikuun 22. päivänä. Puheenjohtajan tehtävässä valittiin jatkamaan hallintojohtaja Tuomo Meriläinen (Itä-Suomen yliopisto) ja varapuheenjohtajana kuntayhtymäjohtaja Saara Tavi (Itä-Savon sairaanhoitopiirin ky Sosteri). Hallituksen kokoonpanossa uusina jäseninä aloittivat professori, laitoksen johtaja Timo Toikko (Itä-Suomen yliopisto) ja yliopettaja Matti Heikkinen (Kajaanin ammattikorkeakoulu). Yhdistyksen sihteerin tehtävissä jatkaa projektitutkija Tiina Ahonen (Itä-Suomen yliopisto).
Onnea ja intoa kaikille ISO-tehtäviin!

Lue tästä ISO-yhdistyksen jäsenkirje (pdf, avautuu uuteen ikkunaan)

Tuoreet tiedot etenemisestämme saat seuraamalla aktiivisesti monikanavaista ISO-viestintää: