Siirry pääsisältöön (Paina Enter)
Jäsenkirje ISO-yhdistyksen jäsenille
-

Julkaistu

Jäsenkirje ISO-yhdistyksen jäsenille

ISO-yhdistyksen vuosikokous pidettiin 26.4.2024. ISO-hallituksen puheenjohtajana jatkaa hallintojohtaja Tuomo Meriläinen (Itä-Suomen yliopisto) ja varapuheenjohtajana sosiaalipalvelujen toimialajohtaja Saara Tavi (Etelä-Savon hyvinvointialue). Hallituksen jäseninä toimivat yliopettaja Matti Heikkinen (Kajaanin ammattikorkeakoulu), sosiaali- ja perhepalvelujen toimialajohtaja Anna-Liisa Kainulainen (Kainuun hyvinvointialue), va. toimialuejohtaja Tuuli Ollia (Pohjois-Karjalan hyvinvointialue Siun sote), sosiaaliturvayhdistyksen hallituksen edustaja Mervi Kuiri (Pohjois-Karjalan Sosiaaliturvayhdistys ry), koulutuspäällikkö Tuomas Lappalainen (Karelia-ammattikorkeakoulu), sosiaalijohtaja Marena Paahto (Pohjois-Savon hyvinvointialue), professori Timo Toikko (Itä-Suomen yliopisto) ja yliopettaja Pirjo Turunen (Savonia-ammattikorkeakoulu). Hallituksen sihteerinä toimii väitöskirjatutkija Tiina Ahonen (Itä-Suomen yliopisto).
Avaa tästä ISO-yhdistyksen jäsenille lähetty jäsenkirje (pdf, avautuu uuteen ikkunaan).